Blog

Blog

Sebze ve meyveler tarım ilacından nasıl temizlenir?

Sağlıklı yaşamın anahtarı, taze meyve ve sebze tüketmektir. Ancak yediğimiz sebze ve meyveler, tarım ilaçlarıyla yüklü olabilir. Peki, en çok hangi yiyeceklerde tarım ilacı bulunuyor ve nasıl korunacağız?

Detaylı Oku >

Blog

Çocuk Sahibi Olamayanlara Hemen Tüp Bebek Tedavisi Yaptırılması Problemi

Çocuk sahibi olamayan hastalarda karşılaşılan en büyük problemlerden birisi de hemen tüp bebeğe yönlendirilmeleridir. Özellikle sperm problemi olduğunda mikroenjeksiyondaki başarılardan ötürü hastalar, hemen tüp bebeğe yönlendiriliyor ve erkek kısırlığının tedavi edilmesinden kaçınılıyor.

Detaylı Oku >

Blog

Güneşe çıkarken dikkat! Yararı olduğu kadar zararı da var

Hava sıcaklıklarının bazı şehirlerde 40 derecenin üstüne çıkması ciddi sağlık risklerini de beraberinde getiriyor. Özellikle bu sıcaklarda güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak, güneş çarpmalarına, cilt lekelerine, foto yaşlanmaya ve kansere neden olabiliyor. Ozan tabakasının incelmesiyle birlikte ise güneşin bu zararlı etkileri son yıllarda çok daha fazla görülüyor. Bu nedenle vücudumuzu bu dönemde güneşten korumak oldukça önemli.

Detaylı Oku >

Blog

Güneş çarpması nedir? Güneş çarpmasına karşı neler yapılmalıdır?

Yaz sıcakları, tüm Türkiye'yi adeta kavuruyor. Aşırı sıcakların gelmesiyle birlikte güneş çarpması vakaları da artış gösteriyor. Yazın en ciddi hastalıklarından biri olan güneş çarpması, özellikle çocukları, yaşlıları ve kronik rahatsızlıkları olanları çok daha ağır bir şekilde etkiliyor.

Detaylı Oku >

Blog

Yaz aylarından serinleten sağlıklı içecekler

Bu sene yaz sıcakları bunaltıcı bir hal aldı. Bazen nefes almakta bile zorlandığımız sıcaklarda serin içeceklerle susuzluğumuzu gidermeye çalışıyoruz. Ancak içtiğimiz gazlı ve şekerli içecekler maalesef ki, sağlığımızı da olumsuz etkiliyor. Bu nedenle tükettiğimiz içeceklerin bizleri serinletirken aynı zamanda sağlıklı olmasına da dikkat etmemiz gerekiyor. İşte sizlere yaz aylarında gönül rahatlığıyla içebileceğiniz sağlıklı içecekler...

Detaylı Oku >

Blog

Bayram Sonrası Detoksla Yenilenin

Uzun bayram tatillerinde ne kadar dikkat edilse de kurulan sofralar nedeniyle beslenme alışkanlıklarımızda değişiyor. Et tüketimi ve şekerli gıdaların tüketiminin artması bizlere fazla kilo olarak geri dönüyor. Ancak bayramdan sonra beslenme tarzınızda yapacağınız bazı değişiklikler ve detokslar sizleri rahatlatıp, eski enerjinize kavuşmanıza yardımcı olabilir.

Detaylı Oku >

Blog

Kurban Bayramı'nda Et Tüketimine Dikkat!

Bayramlar, tüm aile bireylerini bir araya getiren ve geniş sofraların kurulduğu günlerdir. Kurban Bayramı'nda et tüketiminin miktarı ve sıklığı da artar. Sağlıklı bir bayram geçirmek içinse kırmızı et tüketiminin miktarına, porsiyon kontrolüne ve pişirme yöntemlerine özen gösterilmelidir.

Detaylı Oku >

Blog

En güçlü virüs öldürücü: limonun faydalari nelerdir

Yemeklerde ve özellikle salatalarda bolca kullandığımız limon, bağışıklık sistemini güçlendiren besinlerin başında geliyor. Zengin içeriğiyle sağlığımıza birçok yararı olan limonun başka hangi faydaları olduğunu gelin hep birlikte inceleyelim.

Detaylı Oku >

Blog

Kekik çayı neye iyi gelir? Kekik çayının faydaları nelerdir?

Hoş kokusuyla yemeklerimize lezzet katan kekik yaprakları, bol miktarda vitamin, mineral, faydalı fenoller ve flavonoidler içerir. Mutfaklarda baharat olarak görmeye alışık olduğumuz kekik, çay formunda tüketilebilir. Sağlıklı içecekler arasında yer alan ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan kekik çayı, ayrıca birçok rahatsızlığa da iyi gelir.

Detaylı Oku >

Biz Sizi Arayalım