Dr. Buğra Buyrukçu

Akupunktur ile Zayıflama

Akupunktur ile Zayıflama

Akupunktur ile zayıflama ya da kilo vermek ve hatta verdiğimiz kiloyu bir daha geri almamak; herkesin arzuladığı fakat başarılması pek de kolay olmayan bir iş.

Çok zor bir perhiz dönemi geçiriyorsunuz. Sürekli kilo vermek için yürüyor veya koşuyor veya yüzüyorsunuz. Bu kadar yüklenici bir spor döneminden sonra kilo veriyorsunuz. Harika bir vücuda ve istediğiniz sağlığa kavuşuyorsunuz. Bu dönemden sonra yavaş yavaş yemek yeme şekliniz eskiye dönüyor. Yediklerinize dikkat etmemeye başlıyorsunuz. Sporu aksatmaya başlıyorsunuz ve her ne hikmetse mutlaka bir bahaneniz oluyor (bunu okuyanların gerçekten de var dediğini duyar gibiyim). Bir de bakmışınız 6 ay sonra eski kilonuzuda geçerek daha fazla kilolu bir hale gelmişsiniz.

O zaman mutlu, zayıf ve sağlıklı bir yaşama nasıl kavuşacağız?

Yeni bir yaşam tarzına başlayarak...

Yıllar boyunca vücudumuzun öğrenmiş olduğu bir yaşam tarzı var. Tatlıyı çok seven, spor yapmayan, akşam yemeği sonrası atıştırmayı veya çerez yemeği seven, sigara içen, alkol alan, veya bunları yapmayan ama kilolu olan, su içse yarayan, Aslında bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Siz hangi gruptansınız? Vücudunuza şimdi yeni bir yaşam tarzını öğretmek gerekecek böylece sağlıklı ve akupunktur ile zayıflama ile bir vücuda kavuşup, bir daha kilo almamayı başarabileceksiniz.

Nasıl mı?

Detaylı bir kan ve gerekli olan radyolojik testler ile vücudunuzun durumu değerlendirilecek. Altta bir tıbbi problem var ise onun tedavisi yapılacak.

Ortaya çıkacak duruma göre Detoks ile vücudunuzdan toksinler uzaklaştırılacak.

Kilo alma nedeni araştırılıp bu neden tedavi edilecek.

Akupunktur ile zayıflama vücudunuz yeni yaşam tarzına hazırlanacak ve acıkma hissi azaltılıp çabuk doyma refleksi kazandırılacak.

Belirlenecek diyet ile kilo verme aşamanız tamamlanacak.